Filipiny w skrócie

Filipiny w skrócieWyobraź sobie 7107 wysp rozrzuconych po turkusowym morzu. Średnia roczna temperatura powietrza oscyluje w granicach 27 stopni Celsjusza, natomiast wody – od 26 do 30 stopni Celsjusza.  Stwórz w swojej głowie jeden z najbardziej różnorodnych ekosystemów na ziemi. Dodaj do tego aktywne wulkany i łańcuchy górskie. Pomyśl o mozaice wielu plemion i kultur, które posługują się dziesięcioma językami i kilkuset dialektami. Oto Filipiny!
Otoczone rafami koralowymi wyspy zaskakują nawet najbardziej wymagających podróżników. Są tu niezwykłe tarasy ryżowe, bujne lasy tropikalne, podziemne rzeki, wodospady, wulkany, góry, strzeliste skalne wieże i niezamieszkałe wyspy. Wszystko to znaleźć można zaraz nad powierzchnią oceanu! A poniżej… rafy koralowe, ściany i wraki, które oferują jedne z najbardziej niezapomnianych nurkowań na świecie.
Pod filipińską wodą odkryjesz nowy świat – wystarczy, że 10 m od brzegu zanurzysz głowę, a otoczą cię baśniowe ryby, jak w kreskówce Disneya. W dżungli spotkasz najmniejszego naczelnego ssaka świata, zadziwiająco podobnego do mistrza Yody z Gwiezdnych wojen. W górach zetkniesz się z plemionami, które kiedyś polowały na ludzkie głowy. Na straganach kupisz najsłodsze mango na świecie. I bez względu na to, gdzie pojedziesz, wszędzie zdobędziesz nowych przyjaciół. Będzie do kogo wracać!
A teraz zamknij oczy. Pomyśl o przepięknych tropikalnych plażach. Co widzisz? Krystalicznie czystą i ciepłą wodę o idealnie błękitno-zielonej barwie okalającą białe plaże o delikatnym piasku. Nieśpiesznie wejdź do wody i zanurz głowę. Dookoła niesamowite formy rafy koralowej. Całość otacza feeria kolorów egzotycznych ryb. Są małe i duże, niektóre pływają wolno, a inne szybko. A teraz otwórz oczy. To nie musi być sen i marzenie. Takie miejsca istnieją w rzeczywistości – sprawdź to nurkując z nami! Nie trzeba przechodzić specjalistycznych kursów nurkowych, nie trzeba mieć praktycznie żadnych umiejętności, nawet nie trzeba umieć pływać…. nurkowanie z Born2b3 przygoda, którą zapamiętasz na zawsze!
Filipiny w skrócie:
 — Obywatele RP nie posiadają obowiązku wizowego, jeśli jadą na Filipiny w celach rekreacyjnych, a ich wakacje nie trwają dłużej niż trzy kolejne tygodnie. Na granicy musimy jedynie przedstawić ważny paszport (na co najmniej pół roku), bilet powrotny (albo bilet wyjazdowy do innego kraju) i środki na koncie, dzięki którym władze upewnią się, że stać nas na pobyt w ich kraju. Podróżnych z Polski nie obowiązują szczepienia.
—  Stolicą Filipin jest Manila, najstarszym miastem Cebu, znajdują się tu również 53 aktywne wulkany.
— Na Filipinach religią dominującą jest chrześcijaństwo.
— Klimat Filipin zalicza się do strefy klimatów równikowych o wybitnych cechach klimatu monsunowego. Pogoda na Filipinach jest gorąca i wilgotna, gdzie do głównych cech należy cykliczność zmian kierunku wiatrów. Temperatura powietrza wykazuje się niewielkimi wahaniami w ciągu roku i jej średnia wysokość utrzymuje się na poziomie 27-28 °C. Jednakże tuż przed nastaniem wilgotnej pory monsunowej temperatury osiągają w dzień 35-37 °C. Temperatura w wyższych partiach gór jest niższa, ale jej średnia wartość nie spada poniżej 15 °C. Odczuwalne wartości termiczne potęguje wysoka wilgotność, która przez cały rok wynosi 80% i więcej, a w czasie monsunu sięga nawet 100%.
— Filipiny to niezwykle kolorowy i przyjazny kraj. Nie bez powodu uważany jest za jeden z najszczęśliwszych krajów na świecie, zamieszkuje go około 92 mln osób. Każdy obywatel ma dwa nazwiska: jedno po matce, drugie po ojcu.
— Filipińczycy są niezwykle przyjacielskim i beztroskim narodem.
Przeciętny Filipińczyk zarabia miesięcznie 12 200 P, czyli około 950 zł. Bez wątpienia plaże są jednymi z najpiękniejszych w Azji.